Annonsen har inga bilder än.

Lomma, Skåne län

Smultrongatan 1G

1 mot 1

1 rum ∙ 39 kvm ∙ Bottenvåning

5 666 kr/mån

Annonsnummer: 1109139

Balkong

Om boendet

Bostadstyp Hyresrätt Hyresvärd Stena Fastigheter

Ett rum med kök. *bilder kommer*
39m2

Alla golv är parkett. Väggarna är vita.

Köket:
Spisen har keramikhäll. Ventilationen är självdrag. Väggarna är vita och målade sedan ett halvår tillbaka. Köket är litet men det får plats ett litet bord och två personer kan sitta och äta där. Tre personer bli lite för trångt tycker jag, men det är en smaksak förstås.

Modernt badrum:
vitt kakel på väggar, grått klinker, handukstork, duschdörrar av glas.

Gemensam tvättstuga finns i ett annat hus.

Gott om förvaring:
totalt fem garderober. Förråd finns i porten bredvid lägenheten på markplan.

Egen ingång på markplan och uteplats:
Egen ingång och en altandörr leder till en uteplats på baksidan av huset. Där kan man själv bygga exempelvis ett trädäck. Idag fins där några gråa stenplattor. Det ligger väldigt bra eftersom det är en hög och tät häck som gör att det inte går att se in. På andra sidan är en cykelväg och sen är det en häck och bakom den är det villor. Med andra ord är det tryggt och en bit till biltrafik.

Lägenheten är genomgående och ligger på gaveln. Det är ett tvåvåningshus och lägenheten har en lägenhet ovanpå och en på ena sidan. Lugna och trevliga grannar. Flera har hund och det blir en trevlig mötesplats på baksidan, om man vill.

Ägs av Stena Fastigheter och för att byta har de villkor som måste uppfyllas. Se länken: https://www.stenafastigheter.se/bostader/for-dig-som-hyresgast/uthyrningspolicy/

Området: Lugnt område nära till både buss och tåg. Tåget tar dig på 8 min till Malmö C och därifrån tar du dig enkelt vart du vill.

Från Lomma till Lund C får du ta buss som tar mindre 16-20 min. Tåget går inte direkt till Lund utan du behöver åka till Malmö C då.

Alnarp ligger bara ca 1,5 km från lägenheten. Där finns Sveriges Lantbruksuniversitet, SLU och en hel del företag. Alnarpsparken är ett måste och bor du i Lomma kommer du ofta vilja gå dit och njuta av alla fantastiska träd och andra växter.

Havet! I Lomma finns det fantastiskt fina stränder. Bad, hundbad, kitesurfing!

Det finns dagis och grundskola i Lomma. Två Icabutiker, en Coop, en Willys Hemma och en Lidl. Ica Maxi och Willys stormarknad finns i Burlöv Center, dit tar det ca 20 minuter att cykla/4-5 km.


Läs mer om bostaden

Önskad bostad

Vill du också byta din hyresrätt?

  • Se all information och fler annonser
  • Bytesförslag anpassade för dig
  • Enkel registrering på 2 minuter
rum
Minst antal kvadratmeter
Högsta hyra
Krav
Övriga preferenser
I området
Restauranger
Thai Time AB
Strandvägen 95
Slaktaren i Lomma
Seglaregatan 2
Skolor och barnomsorg
Montessori i Lomma
Prästbergavägen 69
Östragårdens förskola
Dalslundsvägen 162
Affärer
ICA Supermarket Lomma
Skolskeppsgatan 2
Lidl
Tenngatan 1
Intressemarkering
Är du intresserad av ett byte?
Intresserad
Inte intresserad

Vill du också byta din hyresrätt?

  • Bytesförslag anpassade för dig
  • Hjälp genom hela bytet
  • Enkel registrering på 2 minuter
Kom igång gratis