Vill du också byta din hyresrätt?
- Se all information och fler annonser
- Bytesförslag anpassade för dig
- Enkel registrering på 2 minuter




Blåsut, Johanneshov
2 rum ∙ 47 kvm ∙ Vån 1
6 866 kr/mån
Annonsnummer: 1057570
VI ÄR AKTIVA PÅ SIDAN OCH VILL GÄRNA ORDNA MED VISNINGAR, MEN VI HAR INTE MÖJLIGHET ATT SKICKA IN ANSÖKAN OM BYTE FÖRRÄN I MARS 2023.
Välplanerad tvåa på Skärmarbrinksvägen 37 i Johanneshov. Mitten av tre våningar, 1 trappa enligt kontrakt. Huset har ingen hiss. Lägenheten är ljus med fönster i tre olika väderstreck. Rymligt och ljust kök, med en stor matplats och bra förvaringsmöjligheter. Trevligt vardagsrum i lägenhetens mitt med balkong mot innergård. Sovrum med fönster mot innergård, med två mycket rymliga garderober och överskåp. Badrum med fönster mot gatan, utrustat med badkar.
Källarförråd finns, tillgång till gemensam tvättstuga och cykelrum på baksidan av huset.
Huset är beläget i ett väldigt lugnt och mysigt område med närhet till stan, park, lekplats, utegym med mera.
Gångavstånd till samtliga gröna tunnelbanelinjer söderut. Cirka 200 meter till Blåsut, med sex minuters tunnelbaneresa till Södermalm. Även cirka 600 meter till Skärmarbrink och 900 meter till Globen, där det finns ett stort utbud av butiker och restauranger.